AKRACING – fotel gamingowy dla wymagających

Marka AKRACING to wyjątkowo ciekawy bohater drugoplanowy. Chociaż firma AKRACING nie reklamuje swoich produktów agresywnie (zwłaszcza na terenie Polski), ciężko nie wymienić jej na liście najpopularniejszych foteli gamingowych. Jej konstrukcje cieszą się szczególnym uznaniem użytkowników, którzy często oceniają swój zakup bardzo wysoko – zwłaszcza w porównaniu z innymi „topowymi” alternatywami. Co więc wiemy na temat foteli gamingowych AKRACING? Sprawdźmy i przekonajmy się na własne oczy, czy producent naprawdę zadbał o to, by spełnić wszystkie wymagania konsumentów.

AKRACING – co wiemy na temat firmy?

Firma AKRACING to producent foteli gamingowych, który posiada swoją historię od ponad 20 lat. Została ona założona w 2001 roku i oczywiście w pierwszych latach prowadzenia działalności, nie produkowała foteli dedykowanych graczom. Skupiali się oni m.in. na fotelach do aut o charakterze sportowym. Dopiero z czasem marka AKRACING rozszerzyła ofertę produktową o meble gamingowe i wyposażenie biurowe.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że marka AKRACING od początku swojej działalności posiada własną fabrykę. Dysponują oni również oddziałem AKD, który odpowiedziany jest za proces projektowania produktów i podzespołów. Nie angażowali się oni w nigdy w OEM. Oznacza to, że wszystkie fotele gamingowe AKRACING to konstrukcje autorskie. Obecnie na rynku dysponujemy wieloma markami, które działają w tym samym trybie. Warto jednak zaznaczyć, że wiele lat temu nie była to popularna praktyka. Jest to zatem działanie godne podziwu, które potwierdza nam jedynie jakość wyposażenia sygnowanego logo marki AKRACING.

Czy jednak w dalszym ciągu przekłada się to na ich klasę i niezawodność? Sprawdzimy to w dalszych akapitach. 

Opinie użytkowników, czyli fotele gamingowe AKRACING w praktyce

Marka AKRACING nie cieszyła się szczególnie pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Zarzucali oni marce kiepską jakość wykonania i wyjątkowo szybkie problemy z eksploatacją wynikające ze zniszczenia materiału tapicerki lub komponentów użytkowych. Niemniej jednak nie warto od razu spisywać firmy AKRACING na straty, ponieważ większość negatywnych komentarzy pochodzi z okresu 4-5 lat i dotyczą zazwyczaj kilkuletnich konstrukcji.

Czy to znaczy, że dziś marka AKRACING jest godna zaufania i wcześniejsze problemy można zrzucić na fakt braku doświadczenia? Przyjrzyjmy się kilku komentarzom, które znaleźć można w sieci:

Model AKRACING AK-K7012 opinia z 2019 roku:

Mam fotel zaledwie 3 lata i już nadaje się na śmietnik. Za takie pieniądze sprzedawać takie badziewie to wstyd. Sypie się ta sztuczna skóra i roznosi po całym domu. Wygląda tragicznie a wcale nie był tak dużo użytkowany, tragedia, nie polecam.

Nie brakuje jednak pozytywnych opinii dotyczących tego samego modelu z roku 2018, przy czym autor potwierdził swoje zdanie po 3 latach korzystania z fotela AKRACING AK-K7012:

Kupiłem fotel 3 miesiące temu wiec mam juz jakiś pogląd. Długo zastanawiałem się jaki fotel wybrać. Wybierałem pomiędzy DxRacer, AKracing, Genesis, Profim, Sitag. Zależało mi, by fotel gamingowy pokryty był materiałem – z eko skórą mam złe wspomnienia. Usiadłem na kilku (DXracer w AGATA MEBLE, Profima i Sitaga mam w biurze). Z AKCRACING problem jest taki, że praktycznie nigdzie nie da się ich wypróbować. Rozmiar porównywałem więc z DXracer, które mi podpasowały. Dużo opinii krąży, że to tania chińszczyzna z dopiskiem „gaming” powodująca wzrost ceny, a z ergonomią ma niewiele wspólnego. Bzdura.
Zaryzykowałem i kupiłem bez sprawdzenia model AK-7012-BB.
Fotel gamingowy AKRACING jest dobrze wykonany. Materiał jest porządny (troszkę szorstki ale sprawia wrażenie solidnego i odpornego). Jest dość twardy (nie zatapiasz się w nim, tylko pewnie siedzisz). Akurat dla mnie jest to zaletą. Fotel gamingowy kupiłem do dwóch rzeczy: pracy przy komputerze i grania w GT. Oczywiście nie wyklucza to możliwości zrelaksowania się w nim. AKRACING umożliwia odchylenia oparcia i zablokowania w dowolnym położeniu.

Pora na wskazówki:

  • Mam 172 cm wzrostu i 90 kilo wagi (dużo mięśni, dużo tłuszczu) i fotel wbrew opiniom nie jest za wąski.
  • Korzystam z obu poduszek. Lędźwiowa jest super. Zapewnia pełną regulację wysokości. Każdy więc dopasuje ją do siebie. Co do poduszki pod głowę. Ja bardziej korzystam z niej jako podpory pod kark i o ile w pozycji w pełni wyprostowanej jestem na granicy, to w odchylonej jestem już nieco za niski.

I teraz pora na minus.

  • Podłokietniki. Brak regulacji na boki po czasie staje się zauważalny (zwłaszcza przy pisaniu na klawiaturze). Ogólnie są fajnie (inne niż na zdjęciu: szersze i nie zakrzywione). Jest jednak jedna rzecz, która mnie trochę denerwuje. Wprawdzie nie ma to wpływu na użytkowanie, ale się ruszają. Sprawia to, że tracą w moich oczach na jakości wykonania.
  • Kółka. Zamawiając fotel gamingowy dokupiłem kółka kauczukowe i są super. Nie trzeba stosować podkładek na panele itp. Należy za to pamiętać, że podnoszą fotel o 3 cm

Fotel AKRACING mimo małych minusów jest warty zakupu. Jestem z niego bardzo zadowolony i mogę go szczerze polecić.

Jest to wyłącznie przykład jednego fotela gamingowego. Ciężko też jednoznacznie ocenić rzetelność powyższych komentarzy. W obydwu przypadkach nie mamy informacji o tym, jak dane fotele gamingowe były eksploatowane. Warto więc posiłkować się też materiałami dostępnymi m.in. na platformie Youtube. Przy porównaniu starych i nowych krzeseł dla graczy marki AKRACING można dostrzec wnioski, które konstruktorzy wynieśli z negatywnych komentarzy. Jakość wykonania na pewno uległa poprawie.

Czy zatem warto nabyć fotel gamingowy AKRACING?

Biorąc pod uwagę, że obecnie jakość wykonania foteli dla graczy AKRACING nie odbiega od przyjętych norm oraz standardów, są one propozycją godną zaufania. Niemniej jednak warto porównać także ich ceny do konkurencji, która w wielu przypadkach wypada o wiele lepiej. Często o wyborze decyduje ostatecznie gust i preferencje wizualne. Warto więc porównać kilka propozycji od różnych firm – zwłaszcza jeśli jesteś osobą, która dotychczas nie korzystała z foteli gamingowych i nie wie , które funkcjonalności będą kluczowe dla Twojej satysfakcji.

AKRACING to bez wątpienia ciekawa propozycja, którą warto rozważyć podczas inwestycji w fotel gamingowy. Niemniej jednak zachęcamy do zapoznania się z innymi propozycjami marek – np. Wszystko, co warto wiedzieć o marce Diablo Chairs. Jeśli nie masz pewności, czy Twoja decyzja zakupowa będzie satysfakcjonująca, skontaktuj się z naszym zespołem. Z przyjemnością zapoznamy się z Twoimi indywidualnymi oczekiwaniami i dopasujemy model krzesła gamingowego zgodnie z nimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.