Wejdź do świata Counter Strike 2 jako PRO! Beta testy, zmiany i data premiery

Chociaż wielu miłośników e-sportu twierdziło, że temat Counter Strike zaczął umierać śmiercią naturalną, wystarczył niewielki bodziec, by wszyscy miłośnicy gamingu ponownie wstrzymali oddech. Otóż stoimy obecnie na krawędzi ogromnych zmian – podobnych do tych, które pamiętamy z premiery CS:GO, kiedy to sceptycy twierdzili, że nic nie jest w stanie zastąpić sprawdzonego Counter Strike 1.6.

Obecnie mamy jednak do czynienia z beta testami. Co to znaczy? Co otrzymali gracze i skąd tak duże poruszenie? Sprawdźmy.

Czym są beta testy Counter Strike 2?

Skompletuj swój zestaw akcesoriów jak pro!

WhiteShark Zestaw gamingowy APACHE 2

Sprawdź cenę!

WhiteShark Zestaw gamingowy CHEYENNE

Sprawdź cenę!

WhiteShark Zestaw gamingowy COMANCHE-3

Sprawdź cenę!

XPG Mysz gamingowa Primer czarna

Sprawdź cenę!

Beta testy CS 2 nie uwzględniają wszystkich zmian, które ostatecznie pojawią się w grze. Obecnie zauważyć możemy pewne zmiany w strukturze, a największe modernizacje związane są z grafiką. Beta testy CS 2 polegają na udostępnieniu jednej (najpopularniejszej od lat) mapy, czyli The Dust 2 dla wybranych graczy – co szczególnie zauważane jest w świecie streamerów i youtuberów, którzy chętnie odkupują konta z dostępem.

Czy CS 2 udostępiany jest dożywotnio? Otóż niewiadomo. Może on z dnia na dzień zniknąć z konta, tak jak się pojawił. Odkupując więc konto od innej osoby (co nie jest dozwolone przez platformę Steam) nie masz gwarancji, czy dostęp do CS 2 w fazie testów nie zniknie po zaledwie kilku godzinach lub dniach. Nie zalecamy więc stosowania takich praktyk – zwłaszcza że stosunkowo niedługo każdy będzie mieć dostęp do gry.

Jak się dostać do beta testów CS 2

Dostęp do beta testów Counter Strike 2 przyznawany jest w sposób indywidualny. Gracze otrzymują go w zależności od swojej rangi, doświadczenia, czy opinii. Oznacza to, że osoby aktywne, które mogą poszczycić się niezszarganą opinią (brak raportów za cheatowanie, brak kar i zgłoszeń), mogą także liczyć na to, że zostaną dodani do testów. Co ciekawe, Valve nie zdecydowało się na to, by udostępnić wersję beta profesjonalnym graczom.

Jak będzie wyglądać CS 2

Największe zmiany w CS 2 można zauważyć w grafice i jej jakości. Obecnie otrzymaliśmy jedynie niewielki ułamek tego, co zostanie zmienione, gdyż do dyspozycji graczy jest wyłącznie mapa The Dust 2. Zauważyć można jednak zupełnie inną kolorystykę w poszczególnych jej częściach, co bez wątpienia mocno wpłynie na samą rozgrywkę. Stosunkowo niewielką zmianą jest także zachowanie granatów zapalających i koktajli Mołotowa. Prezentują się one w dużo bardziej naturalny sposób. Do doznań graczy dochodzą także zmodyfikowane formy rozchodzenia się dźwięku i odmieniony model celności.

Ogromną zmianą, obok której ciężko przejść obojętnie, są granaty dymne. Do tej pory była to doskonała forma zasłony. W nowej wersji ma ona pewne ograniczenia, ponieważ widać przez nią strzały, a sam ruch dymu jest dużo bardziej naturalny. Granaty dymne można również na chwilę „rozwiać” przy pomocy standardowych ładunków. Dzięki temu przeciwnik może sprawdzić, co kryje się za zasłaną bez ryzykowania, że obok czeka na niego przeciwnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.