Wszystko, co warto wiedzieć o marce Diablo Chairs

Diablo Chairs to POLSKI producent krzeseł dla graczy, który jest niekwestionowanym liderem sprzedaży na rynku foteli gamingowych. Ich konstrukcje cieszą się ogromnym uznaniem graczy nie tylko w Polsce czy Europie, ale na całym świecie – o czym świadczy nie tylko ilość pozytywnych opinii konsumentów, ale także wiele branżowych nagród i wyróżnień. Fotele gamingowe Diablo Chairs wybierane są zarówno przez młodych, jak i starszych klientów, o czym świadczy m.in. fakt, że w ofercie firmy znaleźć można aż 3 rozmiary krzeseł dla graczy. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Diablo Chairs i upewnić się, że ich krzesła dla graczy spełnią Twoje oczekiwania względem funkcjonalności, niezawodności i bezpieczeństwa? Przygotowaliśmy więc krótki materiał, w którym czeka na Ciebie wiele wartościowych informacji i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Fotel gamingowy

Diablo Chairs – co to za firma?

Marka Diablo Chairs to Polski producent wysokogatunkowych krzeseł dla graczy o ponadprzeciętnych parametrach, właściwościach i funkcjonalnościach. Za powstaniem foteli Diablo Chairs odpowiada firma Domator24.com. Posiada ona ponad 17-letnie doświadczenie w branży meblarskiej, ponieważ bierze aktywny udział w budowaniu rynku od 2004 roku. Swoją siedzibę ma w Zielonej Górze.

Diablo Chairs oferuje swój asortyment niemal w całej Europie. Do tego należy doliczyć Stany Zjednoczone (co biorąc pod uwagę ich rynek gamingowy jest imponującym sukcesem) i Argentyne. Od 2004 roku (tzn. od czasu powstania Diablo Chairs) sprzedano ponad kilkaset tysięcy foteli gamingowych. Przedstawiciele firmy Amazona wskazują również na to, że marka Diablo Chairs może pochwalić się pierwszym miejscem w sprzedaży foteli gamingowych w kilku krajach Europy. Jako że Diablo Chairs to nasz krajowy producent krzeseł dla graczy, powinniśmy być dumni z osiągnięć inżynierów odpowiedzialnych za projekty oraz specjalistów, którzy przyłożyli się do całego procesu produkcyjnego foteli z logo Diablo Chairs.

W latach 2019 i 2020 firma Diablo Chairs znalazła się na liście dziennika Financial Times. Jest to zasługa wzrostu przychodów na poziomie przekraczającym 2,204% w latach 2014-2017 oraz 3,419.1% w latach 2015-2018. Jest to zauważalny wzrost – zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę skale przedsiębiorstwa i ilość foteli gamingowych, które mają oni okazja dystrybuować do użytkowników. Bez wątpienia czekamy na kolejne sukcesy, które będą pojawiać się niebawem!

Jakość wykraczająca ponad standardy, czyli niezawodne fotele gamingowe Diablo Chairs

Krzesła dla graczy Diablo Chairs plasują się na średniej półce cenowej. Diablo Chairs oferuje krzesła gamingowe w przedziale między 600-1000 złotych. Co ciekawe, do dyspozycji klientów oddają oni zaledwie kilka konstrukcji, lecz są one dostępne w zróżnicowanych wariantach pod kątem specyfikacji. Dzięki temu fotel gamingowy może kosztować zarówno 600, jak i 1000 złotych. A są też takie fotele gamingowe, które kupisz za 300zł! Trzeba przyznać, że jest to ukłon w stronę konsumentów, którzy nie chcą przepłacać za konstrukcje, których potencjału nie wykorzystają, lecz zależy im na tym, by krzesło dla graczy spełniało ich wymagania.

Wszystkie fotele gamingowe Diablo Chairs są konstrukcjami, które wykonane zostały z wyselekcjonowanych tworzyw. Na liście wykorzystywanych materiałów znaleźć można m.in. takie pozycje, jak np.:

 • HDS™ Ekoskóra
 • Pianka Memory Foam
 • Pianka HR
 • EcoFiber™
 • Honeycomb™ 3D
 • Nylon™Lv3

Każda z ww. pozycji zachowuje się zupełnie inaczej. Konsumenci mogą więc testować różne opcje, dobierając je zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Co ważne, wszystkie krzesła dla graczy Diablo Chairs posiadają atesty i certyfikaty. Oznacza to, że spełniają one najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa – oraz są w pełni zgodne z deklarowanymi specyfikacjami.

Istotne funkcjonalności i ważne elementy konstrukcji fotela gamingowego

W fotelach marki Diablo Chairs można znaleźć niemal wszystko, czego oczekują współcześni gracze. Są to krzesła gamingowe zapewniające m.in. takie technologie, jak np.:

 • Tiltech™ Lift – Gaslift klasy 4 (regulacja wysokości);
 • Air Damper™ System (doskonała amortyzacja zapewniająca maksymalny komfort ruchu);
 • Tilttech™ Swing (funkcja bujania)
 • Tilttech™ Gear (możliwość blokady nachylenia kąta oparcia);
 • Możliwość regulacji podłokietników;
 • poduszka lędźwiowa;
 • poduszka odciążająca mięśnie odcinka szyjnego.

Do tego oczywiście dochodzi aspekt wykonania wszystkich komponentów. Same funkcjonalności to zaledwie wierzchołek rzeczywistych potrzeb użytkowników – w końcu nie potrzebujesz funkcji leżenia, gdy jest ona na tyle niewygodna, że nie będziesz z niej korzystać. Zachęcamy więc do sprawdzenia tych konstrukcji osobiście.

Zaznaczamy jednak, że Diablo Chairs to nie jedyna marka, która posiada w swojej ofercie wysokogatunkowe krzesła dla graczy. Warto więc przeanalizować również propozycje od konkurencji, które w wielu przypadkach mogą być dostępne w nieco niższych cenach, przy zachowaniu tej samej funkcjonalności oraz niezawodności. Jednym z największych konkurentów Diablo Chairs jest m.in. firma Huzaro.

Nagrody i wyróżnienia Diablo Chairs

Nagrody i wyróżnienia w 2017 roku:

 • e-Gazela Biznesu – 15 miejsce w rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm z branży e-commerce. Nagroda przyznawana przez dziennik Puls Biznesu;
 • Certyfikat Lubuskiego Lidera Biznesu. Certyfikat przyznawany przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową i Gazetę Lubuską.

Nagrody i wyróżnienia w 2018 roku:

 • e-Gazela Biznesu – 5 miejsce w rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm z branży e-commerce. Nagroda przyznawana przez dziennik Puls Biznesu;
 • Certyfikat Lubuskiego Lidera Biznesu. Certyfikat przyznawany przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową i Gazetę Lubuską;
 • Diablo X-One Horn najlepszym fotelem dla graczy w plebiscycie IT Hardware.

Nagrody i wyróżnienia w 2019 roku:

 • 35 miejsce w rankingu tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie magazynu Financial Times;
 • 1 miejsce w rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm;
 • 6 miejsce w rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm z branży e-commerce przyznawana przez dziennik Puls Biznesu;
 • Diablo X-Ray fotelem roku – zwycięstwo w plebiscycie na najlepszy sprzęt dla gracza. Plebiscyt organizowany był przez redakcję Komputronik.pl.

Nagrody i wyróżnienia w 2020 roku:

 • 29 miejsce w rankingu tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie magazynu Financial Times oraz 1 miejsce w kategorii „Personal & Household Goods”.

Jak widać, marka Diablo Chairs została doceniona nie tylko przez konsumentów, ale i wieku ekspertów. Z czystym powiedzieć, że jest to nasza duma narodowa, gdyż najpopularniejsze serie foteli gamingowych wybierane są przez najlepszych graczy w branży gamingowej na całym świecie. Ich konstrukcje znaleźć można w niemal wszystkich naszych zestawieniach i rankingach. Jeśli chcesz się o tym przekonać, sprawdź nasz ranking Najlepsze fotele gamingowe – ranking 30 foteli dla graczy!

2 komentarze do “Wszystko, co warto wiedzieć o marce Diablo Chairs

 • 4 listopada 2021 o 10:05
  Bezpośredni odnośnik

  Używam od kilku miesięcy Diablo X-Player 2.0! Najlepszy fotel gamingowy jaki do tej pory miałem! 🙂

  Odpowiedz
  • 13 grudnia 2021 o 10:43
   Bezpośredni odnośnik

   Cieszymy się, że wybrany fotel gamingowy spełnia Twoje oczekiwania. Diablo Chairs to bez wątpienia firma, której warto zaufać. 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.