Silver Monkey SMG-450 – Recenzja 2022 – Sprawdź, czy warto!

Przedstawiamy popularny model krzesła graczy Silver Monkey SMG-450. Jest to fotel gamingowy, który cieszy się duży uznaniem wśród wymagających użytkowników. Czy jest on wart swojej ceny i uwagi konsumentów?

Wybór fotela gamingowy nie jest wcale tak prosty, jak pozornie mogłoby się wydawać. Coraz więcej producentów oferuje wysokiej klasy asortyment zaspokajający potrzeby konsumentów o wygórowanych wymaganiach. Silver Monkey SMG-450 to produkt ze średniej półki cenowej. Kosztuje on w granicach 500-600 złotych. Sprawdźmy więc, jak wypadnie on w porównaniu z konkurencją i czy dotychczasowy użytkownicy są zadowolenie ze swojej inwestycji.

Sprzęt poleasingowy

Parametry i funkcjonalności Silver Monkey SMG-450

Silver Monkey SMG-450 to ergonomiczny fotel gamingowy wspierający odpowiednią pozycję użytkownika podczas wielogodzinnej eksploatacji. Wyposażony został on w profilowane oparcie i siedzisko, poduszkę lędźwiową oraz zagłówek. Wymusza on w ten sposób na graczach odpowiednią krzywiznę kręgosłupa (oczywiście w sposób maksymalnie możliwy). Fotel Silver Monkey SMG-450 wyposażony został w podłokietniki 2D, co pozwala na regulację ustawienia ich wysokości w stosunku do siedziska. Już nie musisz być uzależniony od standardowych statycznych ustawień producenta. Gdyby tego było mało, model SMG-450 udostępnia konsumentom funkcję TILT. Pozwala ona na wygodne rozłożenie oparcia do pozycji leżącej i uspokajające bujanie się po zakończonej rozgrywce. Możesz więc zrelaksować się po batalii niezależnie od jej przebiegu i wyniku.

Mechanizm Butterfly udostępniający możliwość ustawienia bezpiecznej pozycji leżącej to również odpowiednie rozwiązanie dla osób, które pracują przy komputerze. Spędzanie wielu godzin dziennie przy biurku w pozycji siedzącej potrafi negatywnie wpływać na pracę naszych mięśni. Zmiana ustawienia (nawet na 5 minut w ciągu godziny) zapewnia zbawienny wpływ dla organizmu.

Fotel gamingowy Silver Monkey SMG-450 posiada stalową konstrukcję, która charakteryzuje się wysokim poziomem wytrzymałości – zarówno na upływ czasu, jak i emocje podczas rozgrywek. Producent wykorzystał również materiałową tapicerkę. Dzięki niej odprowadzanie wilgoci i wentylacja stają się wydajne i efektywne – co zostanie docenione w okresie letnim, gdy temperatury powietrza nie sprzyjają wielogodzinnej pracy przy komputerze.

Silver Monkey SMG-450 zaprojektowano w minimalistycznym stylu. Dzięki temu doskonale prezentuje się on zarówno w pomieszczeniach gamingowych (tj. pokoje młodzieżowe), jak i częściach biurowych (które muszą być utrzymane w oficjalnym i profesjonalnym tonie). Sprawdź, czy prezentowany model będzie pasować do stylu Twojego obiektu.

Silver Monkey SMG-450

SPRAWDŹ CENĘ I DOSTEPNOŚĆ

Parametry techniczne Silver Monkey SMG-450

 • Materiałowa tapicerka zapewniająca doskonałą wentylację i wydajne odprowadzanie wilgoci;
 • Maksymalne obciążenie do 150 kg;
 • Ciche gumowe kółka;
 • Możliwość odchylenia oparcia do 175 stopni;
 • Funkcja leżenia;
 • Funkcja bujania;
 • Regulowana wysokość siedziska;
 • Podłokietniki 2D;
 • Regulowany zagłówek;
 • Regulowana poduszka lędźwiowa;
 • Ergonomiczny kształt;
 • Stalowa konstrukcja fotela.

Opinie użytkowników

Trzeba przyznać, że Silver Monkey SMG-450 to dość kontrowersyjny model. Opinie konsumentów są niezwykle podzielone. Równie często pojawiają się zarówno komentarze osób zachwyconych, jak i tych definitywnie zawiedzionych. Mogłoby to sugerować nam, że marka korzysta z usług kilku różnych (przynajmniej dwóch) fabryk. Niestety, na próżno szukać takich informacji, dlatego chcąc zamówić fotel Silver Monkey SMG-450, warto zrobić to ze sprawdzonego źródła – tak, by sprzedawca w razie problemów pomógł rozwiązać je w sposób sprawny i szybki. Pamiętaj również, że jest to fotel ze średniej półki cenowej i jest on produkowany masowo. Komentarze klientów również mogą być różne ze względu na zbyt wysoki poziom oczekiwań w stosunku do ceny produktu. Warto więc „brać je przez palce” i szukać wielu recenzji, które wskazują te same niedogodności w sposób spójny, rzeczowy i konstruktywny.

Na co najczęściej narzekają klienci? Sprawdź, na jakie aspekty musisz zwrócić szczególną uwagę po zakupie.

Najczęściej wymieniane wady i problemy

Zgodnie z opiniami konsumentów, najczęściej wskazywali oni problemy (zarówno w momencie odbioru, jak i po jakimś czasie eksploatacji) z:

 • szybkim zniszczeniu przeszyć na rogach fotela i materiału na odcinku lędźwiowym;
 • kiepskiej jakości podłokietniki, które nie są wytrzymałe i stabilne;
 • skrzypienie;
 • luzy między siedziskiem i siłownikiem.

Czy warto więc inwestować w Silver Monkey SMG-450? Naszym zdaniem cena w przedziale między 600-700 złotych jest odpowiednia za tego typu konstrukcję. Nie można również patrzeć jedynie na negatywne komentarze osób, które zdecydowały się na zakup danego modelu, ponieważ nie znamy okoliczności eksploatacji, montażu lub transportu fotela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.