Czy warto inwestować w PlayStation 4 w 2022 roku?

Granica między miłośnikami gamingu konsolowego i komputerowego maleje z każdym rokiem. Jeszcze do niedawna mieliśmy do czynienia z dużym konfliktem między tymi dwoma grupa. Dziś na szczęście każda ze stron docenia zalety drugiego rozwiązania. Jako miłośnicy gamingu nie możemy być obojętni na tego typu zachowania – chociaż  skupiamy się na tworzeniu stanowisk komputerowych. W tym materiał chcemy przeznaczyć przestrzeń dla pasjonatów konsol – konkretnie na Sony PlayStation.

Jak wiadomo, Sony PlayStation 5 to konsola trudno dostępna i stosunkowo droga. Chociaż producent deklarował niższe ceny i regularne dostawy, sytuacja światowa ostatnich lat zweryfikowała całą branżę gamingową. Nic zatem dziwnego, że wiele osób decyduje się na inwestycję w tańsze PlayStation 4. Czy warto podejmować tego typu decyzję?

PlayStation 4 – wspierane przez najbliższe lata

Starsze konsole do gier wspierane są jeszcze przez kilka lat od premiery najnowszego produktu. Inwestycja w PlayStation 4 może być więc dobrym sposobem na oszczędności dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gamingiem konsolowym. Obecne tytuły w dalszym ciągu nie odbiegają graficznie i fizycznie od produkcji dedykowanych dla najnowszych urządzeń. Porównajmy zatem ceny gier na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Jak długo PlayStation 4 będzie wspierane?

Zazwyczaj jest to uzależnione od ilości aktywnych użytkowników. Niegdyś było to oceniane na podstawie częstotliwości sprzedaży gier. Dziś producenci mogą mierzyć ruch na serwerach i analizować aktywność graczy, którzy w dalszym ciągu są potencjalnymi kupcami gier oraz akcesoriów. PlayStation 3 wspierane było ok. 5 lat od momentu premiery PlayStation 4, a w późniejszym czasie wielu graczy nadal cieszyło się z rozrywki, którą czerpali z gier na PlayStation 3. Nie każdy w końcu musi być wytrawnym graczem, który inwestuje w najnowsze tytuły zaraz po premierze i po wstępnym ukończeniu trybu fabularnego szuka sposobów na speedrun. W praktyce użytkownicy PS4 mogą jeszcze przez najbliższe 2 lata (lub dłużej) spać spokojnie.

Gry na PlayStation 4 i PlayStation 5 – ceny i dostępność tytułów

Producenci gier w dalszym ciągu biorą pod uwagę fakt niedostępności PlayStation 5 i to, że użytkownicy na całym świecie nadal korzystają z konsol poprzedniej generacji. Często wypuszczają oni zatem nowe tytuły na obydwie generacje – dostosowując je także do wymagań sprzętowych. Dzięki temu użytkownicy PlayStation 4 mogą w dalszym ciągu cieszyć się płynnością rozgrywki. Warto zauważyć, że gry na PS 4 są o wiele tańsze od wersji dla PlayStation 5. Dzięki temu użytkownicy starszej wersji konsoli mogą szybciej rozbudować imponująca kolekcję przy mniejszym obciążeniu budżetu.

Dla porównania cen:

Gry PlayStation 4

Gry PlayStation 5

Gran Turismo 7 – 209 zł

Cyberpunk 2077 – 100-110 zł

FIFA 22 – 130 zł

Far Cry 6 – 130 zł

Horizon Forbidden West – 230 zł

Gran Turismo 7 – 300 zł

Cyberpunk 2077 – niedostępna

FIFA 22 – 130 zł

Far Cry 6 – 130 zł

Horizon Forbidden West – 300 zł

Jak widać, można w wielu przypadkach są stosunkowo duże różnice. Do tego nie wszystkie popularne tytuły w dalszym ciągu pojawiły się na platformę PS5. PS4 z kolei gwarantuje w dalszym ciągu mnóstwo fantastycznej rozrywki.

Akcesoria do PlayStation 4 – co warto mieć pod ręką

W ostatnim czasie rekordy popularności biją gogle VR, które przeszły pewną formę liftingu w wersji dla Sony PlayStation. Pozostałe akcesoria spadły nieco na drugi plan – do momentu, aż gracze zechcą poczuć prawdziwą magię rozgrywki. Poza klasycznymi padami warto zainwestować w kierownice do gier. Dzięki wysokiej jakości zestawom, możesz poczuć się jak prawdziwy kierowca wyścigowy – zwłaszcza gdy jako odbiornik obrazu wykorzystane zostaną gogle wirtualnej rzeczywistości.

Przygotowując stanowisko gamingowe, nie zapomnij o wygodnym fotelu gamingowym, który zadba również o Twoją postawę. Na ChairPC.pl znajdziesz wiele interesujących propozycji i rankingów, dzięki którym wybór konkretnej konstrukcji nie powinien być problemem – niezależnie od tego, jakim budżetem dysponujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.