Tani fotel do komputera – czy warto kupić?

Nikt nie lubi przepłacać, lecz każdy oczekuje najwyższej jakości – zarówno w przypadku usług, jak i produktów. Nic zatem dziwnego, że klienci szukają wyposażenia o najlepszego stosunku klasy do ceny. Na rynku bez trudu znajdziesz tani fotel do komputera. Czy warto jednak inwestować w tego typu rozwiązania? Sprawdźmy i porównajmy budżetowe krzesło dla graczy z bardziej zaawansowanym wyrobem, który został zaprojektowany przez najlepszych ekspertów w branży i wyprodukowany z wyselekcjonowanych materiałów. Przekonaj się również o tym, że stawiając fotel gamingowy płacisz nie tylko za design, ale i komfort oraz funkcjonalności.

Sprzęt poleasingowy

Wykonanie adekwatne do ceny – tani fotel gamingowy kontra oryginalny model krzesła dla graczy

Producenci wyposażenia budżetowego muszą stale szukać sposobów optymalizacji kosztów produkcji. Jedynie w ten sposób są oni w stanie utrzymać atrakcyjne ceny. Nie trzeba być specjalistą, by wiedzieć, że marża produktowa to ostatnie miejsce, w którym nastąpi tzw. cięcie kosztów. Na pierwszym miejscu będą oczywiście funkcjonalności, później wykorzystywane materiały i na końcu proces produkcji. Wszystko to składa się na to, że tani fotel do komputera będzie dużo mniej wygodny, funkcjonalny i wytrzymały od konstrukcji wykonanych z należytą starannością i z zachowaniem najsurowszych norm oraz standardów. Najgorsze, że nieprzemyślana konstrukcja i niskogatunkowe materiały mogą też negatywnie przełożyć się na bezpieczeństwo użytkowników (nawet na stan ich zdrowia).

Fotel gamingowy

Jak zatem ocenić, czy dany fotel do komputera jest produktem wysokiej klasy? Biorąc pod uwagę, że najczęściej kupujemy wyposażenie online, ciężko na podstawie zdjęć ocenić gatunek wykorzystanych tworzyw i komponentów. Dobrym rozwiązaniem są więc różnego rodzaju recenzje – zarówno tekstowe poparte fotografiami, jak i materiały wideo. Jeśli obawiasz się o rzetelność tego typu artykułów lub filmów, szukaj informacji dotyczących atestów i certyfikatów. Firmy tj. Diablo Chairs, Kraken lub Huzaro (i wiele innych, lecz jest to jedynie kilka wybranych przykładów) udostępniają klientom wszystkie najistotniejsze informacje dot. dokumentacji, testów i badań, które przeszły ich konstrukcje w niezależnych laboratoriach.

Zwróć też uwagę na rodzaj i jakość certyfikatów. Wyróżniamy mnóstwo firm wystawiających je na podstawie standardowej transakcji kupna-sprzedaży usługi. Istotne jest zatem KTO, a nie zawsze CO przyznał. Bez podstawowych atestów fotele do komputera nie mogłyby być dystrybuowane w krajach UE. Niestety, nierzetelne firmy sprzedające atesty są powodem, dla którego w dalszym ciągu na rynku znaleźć można wątpliwej jakości fotele komputerowe o niekoniecznie zadowalającym stosunku jakości i wytrzymałości do oczekiwań lub nawet potrzeb.

Jednym z istotnych certyfikatów dla graczy i pracowników biurowych (lub wszystkich osób, które spędzają przy biurku wiele godzin dziennie) jest certyfikat ergonomii. Oznaczenie CE (Conformité Européenne) stanowi z kolei deklarację producenta, że oznakowany wyrób spełnia wymagania dyrektyw tzw. „Nowego Podejścia” Unii Europejskiej (UE). Kolejnym dokumentem świadczącym o wysokiej klasie produktów są certyfikaty SGS. Więcej na ich temat można dowiedzieć się ze strony internetowej firmy SGS.

Czy stać Cię na tani fotel do komputera?

Tani fotel do komputera

Reasumując aspekt jakości wykonania – markowe fotele do komputera wykonane z wytrzymalszego tworzywa i z większą dbałością o detale, będą o trwalsze oraz niezawodne. Ich tańsze zamienniki będą natomiast pozostawiać wiele do życzenia. Inwestycja w oryginalne krzesło gamingowe jest zatem zakupem na wiele sezonów, a zakup budżetowych alternatyw może wiązać się z częstymi wymianami.

Fotel gamingowy renomowanej firmy za ok. 400-600 zł, poradzi sobie z 4 letnią eksploatacją. Model fotela za 150-200 zł może ulec uszkodzeniu już po kilku tygodniach.

Warto pamiętać również o ew. procesie reklamacyjnym w przypadku uszkodzenia. Teoretycznie każdy użytkownik otrzymuje 24 miesięczną gwarancję producenta i ochronę w postaci 2 letniej odpowiedzialności sprzedawcy (tzw. rękojmia). W praktyce proces naprawy mogą być jednak problematyczne na tyle, że samo składanie reklamacji nie będzie opłacalne (np. ze względu na czas oczekiwania na naprawę, który może trwać kilka tygodni ze względu na brak dostępności części). Renomowani producenci foteli komputerowych posiadają w swoich serwisach zapas komponentów (zwłaszcza jeśli jest to firma krajowa, jak np. Diablo Chairs, GAMVIS i DXRacing). Dzięki temu uszkodzenia wynikające z wadliwej konstrukcji eliminowane są dużo szybciej.

Oryginalny vs tani fotel do komputera – ceny i dostępność

Ile rzeczywiście kosztuje tani fotel do komputera w porównaniu z oryginalną konstrukcją gamingową? Czy różnica w cenie naprawdę jest tak duża, że markowe krzesła dla graczy nie są dostępne dla wszystkich? Sprawdźmy i przekonajmy się na własne oczy.

Najtańsze fotele komputerowe na popularnych portalach aukcyjnych kosztują ok. 150-200 zł. Tani, lecz markowy fotel gamingowy można nabyć już w cenie 300 zł. Teoretycznie jest to ok. 50-100 procent wyższa cena od budżetowych opcji, lecz patrząc na same kwoty, różnica nie jest wcale tak duża, by stanowiła ona problem dla osób kupujących. Chcąc zoptymalizować koszt zakupu krzesła dla graczy, przy maksymalizacji pewności, że jego konstrukcja będzie wytrzymała, warto szukać konstrukcji o mniejszej ilości funkcjonalności na rzecz klasy użytych materiałów i elementów funkcjonalnych (tj. wytrzymały siłownik).

Chcesz poznać oryginalne fotele komputerowe do 300 zł, które na pewno Cię nie zawiodą? Poznaj kilka interesujących propozycji w naszym materiale: Fotele gamingowe do 300 zł. Gwarantujemy, że każdy znajdzie w tym miejscu wiele fantastycznych alternatyw przystosowanych do swoich indywidualnych potrzeb.

Fotel do komputera

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że tanie fotele komputerowe nie są dostępne w renomowanych sklepach i hurtowniach z wyposażeniem gamingowym. Można spotkać je w standardowych sklepach meblarskich.

Dlaczego sklepy meblarskie stawiają na tańsze zamienniki zamiast oferować wysokogatunkowe oryginalne fotele gamingowe?

Nie przykładają one szczególnej uwagi na potrzeby dla graczy, gdyż ich targetem są ludzie aranżujący wnętrza mieszkań i domów. Krzesła dla graczy to z kolei konstrukcje dedykowane konkretnej grupie odbiorców. Tanie fotele komputerowe to wyposażenie mające wyłącznie spełniać funkcję wizualną, przypominając swoim designem krzesła dla graczy. Ich ceny są zatem dużo niższe, czyli stają się one atrakcyjniejsze dla konsumentów chcących wyposażyć wnętrze pokoju młodzieżowego lub biurowego.

Zaawansowane fotele komputere posiadają mnóstwo dodatkowych opcji. Jeśli więc należysz do grona osób spędzających dużą część dnia przy monitorze komputera, wybierz wysokogatunkowy model spełniający najsurowsze normy i standardy jakości oraz bezpieczeństwa. Poznaj potencjał, który do zaoferowania mają oryginalne fotele komputerowe.

Możliwość regulacji – dostosowanie pozycji do indywidualnych preferencji

Odpowiednie ułożenie ciała podczas spędzania czasu przy biurku gamingowym to ważny aspekt, który ma realny wpływ nie tylko na naszą wygodę, ale i zdrowie. Jeśli po wielu godzinach pracy przy komputerze czujesz zmęczenie lub ból, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoja pozycja nie była właściwa. Tani fotel do komputera to zazwyczaj standardowa konstrukcja wyposażona w prosty siłownik umożliwiający regulację wysokości siedziska. Markowe fotele gamingowe są z kolei przygotowane na to, by spełnić najwyższe wymagania osób spędzających kilka (nawet powyżej 12) godzin dziennie przy swoim biurku komputerowym – zarówno pod kątem technicznym, wytrzymałościowym, jak i funkcjonalnym. Muszą być one zatem ergonomiczne i gwarantować masę możliwości personalizacji ustawień, np. możliwość:

 • regulacji kąta nachylenia oparcia (nawet do 180 stopni przy funkcji leżenia);
 • regulacji podłokietników w wielu płaszczyznach;
 • ustawienia poduszki lędźwiowej i szyjnej.

Z drugiej strony – czy zakup drogiego fotela gamingowego gwarantuje dbałość o detale i wysoką jakość? Często możemy spotkać się z opiniami konsumentów, którzy zainwestowali nawet kilkaset złotych (lub powyżej 1000 zł) i byli zawiedzeni. Jak zatem uchronić się przed taką sytuacją? Odpowiedź jest prosta!

Zawsze wybieraj markowe fotele do komputera. Oczywiście nie muszą być to konstrukcje stricte gamingowe, lecz nawet w przypadku pracy biurowej sprawdzą się one idealnie – głównie za sprawą możliwości personalizacji.

Funkcjonalności – dlaczego warto postawić na wysokogatunkowy fotel gamingowy

Jakość, niezawodność i możliwość regulacji to nie wszystko, na co powinni zwrócić uwagę użytkownicy markowych krzeseł dla graczy. Funkcjonalności przyczyniają się do tego, że eksploatacja siedziska jest o wiele przyjemniejsza – a mając wizję spędzenia 8+ godzin dziennie przy biurku, każdy drobny dodatek ma ogromne znaczenie.

 • Funkcja TILT (możliwość przechylenia się i blokady oparcia w oczekiwanej pozycji, tj. pozycja leżąca);
 • Funkcja bujania się;
 • Regulacja podłokietników w zróżnicowanych płaszczyznach;
 • Regulowane podparcie szyi i odcinka lędźwiowego pleców;
 • Dodatkowy podnóżek;
 • Schowki i kieszenie ulokowane pod ręką;
 • Interesujące akcesoria wizualne (tj. oświetlenie RGB).

Warto zaznaczyć, że każda z tych funkcji może mieć różny poziom rozbudowy. Dla przykładu – nie każdy fotel wyposażony w funkcję TILT udostępnia możliwość uzyskania pozycji leżącej, a regulacja podłokietników może być dostępna w płaszczyznach od 2D do 5D.

Tani fotel do komputera vs fotel gamingowy – porównanie

Jak wielkie przełożenie na realia mają wszystkie ww. informacje? Najlepszym rozwiązaniem będzie zestawienie dwóch konstrukcji foteli do komputera. Sprawdźmy, jak zatem wygląda tani fotel do komputera (stylizowany na konstrukcję gamingową), gdy postawimy go obok cenionego modelu renomowanego producenta.

Porównanie parametrów technicznych taniego fotela gamingowego z popularnych i cenionym modelem Huzaro Force 6.0:

Tani fotel komputerowy w cenie 249 zł dostępny na Allegro Huzaro Force 6.0 
 • Regulacja wysokości siedziska;
 • Brak regulacji odchylenia oparcia;
 • Brak regulacji podłokietników;
 • Maksymalne obciążenie 110 kg;
 • Brak zagłówka i poduszki lędźwiowej;
 • Obicie z ekoskóry i materiałów tekstylnego niewiadomego pochodzenia;
 • Brak funkcji bujania.

 

 • Regulacja odchylenia oparcia (90-180 stopni);
 • Funkcja leżenia;
 • Funkcja bujania;
 • Regulacja wysokości siedziska;
 • Regulacja podłokietników (góra-dół);
 • Maksymalne obciążenie 130 kg;
 • Ergonomiczny kształt;
 • Poduszka lędźwiowa;
 • Zagłówek w formie poduszki;
 • Obicie z materiału i wysokogatunkowej skóry ekologicznej.

Kilka ciekawych propozycji

Przygotowaliśmy krótkie zestawienie foteli gamingowych, które cieszą się pozytywnymi opiniami konsumentów. Sprawdź je przed zakupem i podejmij właściwą decyzję zakupową.

1. Huzaro Force 6.0 Red

SPRAWDŹ CENĘ I DOSTĘPNOŚĆ

 • Ergonomiczna konstrukcja zapewniająca wsparcie układu kostnego oraz mięśni;
 • Eleganckie, minimalistyczne wzornictwo;
 • Obicie ze skóry ekologicznej;
 • Możliwość regulacji kąta oparcia między 90-180 stopni;
 • Regulacja wysokości siedziska;
 • Odporność na wysokie obciążenia;
 • Błyskawiczne czyszczenie (nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji);
 • Wykonanie kół z materiału, który nie rysuje podłogi;
 • Zagłówek i poduszka lędźwiowa;
 • Siedzisko utrzymujące ciało w dogodnym i naturalnym położeniu;
 • Maksymalne obciążenie 130 kg.

2. Diablo Chairs X-Gamer 2.0

SPRAWDŹ CENY I DOSTĘPNOŚĆ

 • Siedzisko Comfort Layer™  (powiększona ilość pianki HR);
 • Materiałowa tapicerka z przewiewnej tkaniny EcoFiber™ (doskonała cyrkulacja powietrza ograniczająca ryzyko przegrzania);
 • Wyprofilowana poduszka lędźwiowa;
 • Systemem Tilttech™ Butterfly (dopasowanie wysokości siedziska względem wzrostu i poziomu biurka);
 • Tilttech™ Swing (funkcja umożliwiającą bezpieczne bujanie);
 • Wbudowane pokrętło pozwalające na dopasowanie siły nacisku do odchylenia się siedziska z oparciem podczas bujania;
 • Odchylenie oparcia do 115°;
 • Solidne podnośniki Tilttech™ Lift z wbudowanym mechanizmem Air Damper™ (perfekcyjna amortyzacja);
 • Podłokietniki Armtech™ Hold SoftTouch;
 • Kauczukowe kółka PFC™360, 60 mm;
 • Maksymalne obciążenie 150 kg;
 • BIFMA – certyfikat wytrzymałości.

3. Kraken ALPHA SERIES

SPRAWDŹ CENY I DOSTĘPNOŚĆ

 • Obicie z eko-skóry z dodatkami ekoCarbon™;
 • Kubełkowe siedzisko zapewniające ergonomię pracy, wygodę i właściwe ułożenie pleców;
 • Metalowa rama siedziska oraz oparcia;
 • Wzmocniona pięcioramienna podstawa;
 • Gamingowe kółka – NylonPU™ o średnicy 50mm;
 • Regulowan poduszka lędźwiowa;
 • Poduszka szyjna;
 • Miękkie podłokietniki;
 • Regulacja podłokietników 3D;
 • Materiał odporny na uszkodzenia;
 • GASLIFT klasy 3 (regulacja wysokości siedziska za pomocą dźwigni gazowej);
 • Tilt™ (Mechanizm umożliwiający bujanie i przechylenie oparcia);
 • Kąt odchylenia oparcia do 150 stopni;
 • Regulacja wysokości do 100 mm;
 • Maksymalne obciążenie 130kg.

Warto zaznaczyć, że wysokiej jakości fotel do komputera to inwestycja na lata. Budżetowe konstrukcje mogą pozostawiać wiele do życzenia zaledwie po kilku miesiącach eksploatacji. Korzystasz z tego mebla codziennie przez kilka lub nawet kilkanaście godzin? Warto odpowiedzieć sobie na jedno pytanie – czy stać Cię na to, by co 3-4 miesiące kupować fotel do komputera za 150-200 złotych? Naszym zdaniem lepszym rozwiązaniem jest jednorazowy zakup fotela w przedziale cenowym między 500-600 złotych na okres min. 3 lat. Zastanawiasz się, który model wybrać? Sprawdź nasz artykuł na ten temat: Najlepsze fotele gamingowe do 500 zł.

5 komentarzy do “Tani fotel do komputera – czy warto kupić?

  • 13 grudnia 2021 o 10:40
   Bezpośredni odnośnik

   Niestety to prawda. Producenci, którzy optymalizują koszty produkcji, nie przykładają uwagi do ergonomii i zdrowia użytkowników. 🙂 Tani fotel do komputera powinien więc być markowy – a jak widać na powyższym zestawieniu, można znaleźć fotel gamingowy w niskiej cenie. 🙂

   Odpowiedz
 • 14 stycznia 2022 o 15:41
  Bezpośredni odnośnik

  Kupiłem fotel „gamingowy” za 180 zł na Allegro… Pomyślałem, że bezfirmówka będzie tej samej jakości co firmowy, a rozpadł się po 2 miesiącach… Pół roku temu kupiłem Huzaro (Też na Allegro) i śmiga się na nim pięknie. 🙂 🙂

  Odpowiedz
  • 3 lutego 2022 o 11:55
   Bezpośredni odnośnik

   Tani fotel gamingowy to prawdopodobnie najgorsza opcja, jaką można wybrać. Już lepiej i bezpieczniej zainwestować w tani fotel do komputera. 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.