Fotel dla programisty i pracownika IT – jaki warto wybrać?

Czy fotel do komputera dla pracownika IT ma tak duże znaczenie? Programiści spędzają przy biurkach w pozycji siedzącej niemal tyle samo czasu, co profesjonalni gamerzy – a często zdarza się, że profesjonalni programiści miłujący się w swoim fachu, poświęcają na pracę o wiele więcej godzin każdego dnia. Wygodny fotel dla programisty powinien być zatem podstawą wyposażenia. Czy warto jednak zainwestować kilkaset złotych lub poświęcić nawet kilka tysięcy złotych na fotel do komputera? W poniższym materiale odpowiemy na najczęściej zadawane pytania. Nie czekaj i sprawdź wskazówki, które pomogą Ci w wyborze.

 

Najważniejsze cechy fotela do komputera dla pracownika IT

Czym powinien charakteryzować się wysokogatunkowy fotel do komputera? Oczywiście wysoką jakością wykonania, na co składa się dbałość o detale i wyselekcjonowane tworzywa. Przemyślana konstrukcja fotela powinna zapewnić:

 • wentylację (jako że programiści, automatycy i informatycy potrafią czasem spędzić do kilku-kilkunastu godzin dziennie przy biurku);
 • ergonomiczny kształt (który wymusza na użytkowniku poprawną postawę ciała w pozycji siedzącej;
 • możliwości regulacji (zarówno wysokości siedziska, kąta nachylenia oparcia, podłokietników, zagłówka i wszystkich niestandardowych elementów dodatkowych);
 • wytrzymałość (jako że jest to część stanowiska pracy, fotel musi być porządny i radzić sobie nawet z dużymi obciążeniami).

Na powyższej liście mógłby znaleźć się jeszcze design, lecz zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy zwraca na to uwagę – zwłaszcza gdy fotel służy do pracy. Sprawdź, jak interesujący może być model fotela dla programisty do 1000 złotych.

Fotel gamingowy

Fotel komputerowy do 1000 złotych

Nikt z nas nie lubi jednak przepłacać – zwłaszcza jeśli jest się początkującym programistą, który dopiero rozpoczyna swoją karierę w tej branży. Czy można kupić fotel do 1000 złotych? Oczywiście! Świetnym przykładem jest model MSI Fotel Gamingowy MAG CH120. Oferuje on m.in.:

  • zabezpieczoną stalową ramę;
  • tapicerkę z ekologicznej skóry niewymagającej specjalistycznej pielęgnacji;
  • oddychające materiały, które zapewniają wentylację i odprowadzanie wilgoci;
  • możliwość regulacji wszystkich ww. elementów;
  • poduszkę regulującą pozycję odcinka lędźwiowego;
  • podnóżek;
  • funkcję bujania.
Fotel dla programisty

SPRAWDŹ CENĘ I DOSTĘPNOŚĆ

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać model fotela komputerowego, który perfekcyjnie sprawdzi się w Twoim indywidualnym przypadku. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

SPRAWDŹ CENĘ I DOSTĘPNOŚĆ

Fotel dla programisty – Funkcjonalne dodatki w konstrukcji fotela do komputera

Pracownicy IT, programiści i automatycy niemal zawsze posiadają więcej niż jeden komputer. Zazwyczaj ich głównym narzędziem pracy jest urządzenie stacjonarne, a dodatkowym laptop. Dlaczego? Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że komputer stacjonarny o wiele łatwiej rozbudować niskim kosztem, natomiast laptop jest w większości przypadków układem scalonym. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ chcielibyśmy zauważyć, że konstrukcja fotela dostosowanego do potrzeb specjalistów pracujących w branży IT i twórców, może być o wiele bardziej funkcjonalna i zaawansowana, niż pozornie się to wydaje. Doskonałym przykładem na to jest model fotela dla programisty Grospol Ergohuman Plus Elite. Oferuje on dodatkowo wygodny pulpit, na którym można ustawić laptop, tablet lub klawiaturę i mysz. Dzięki temu praca z kilkoma urządzeniami jednocześnie będzie o wiele prostsza i wygodniejsza.

Fotel gamingowy ergonomiczny

SPRAWDŹ CENĘ I DOSTĘPNOŚĆ

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać model fotela komputerowego, który perfekcyjnie sprawdzi się w Twoim indywidualnym przypadku. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

2 komentarze do “Fotel dla programisty i pracownika IT – jaki warto wybrać?

 • 16 września 2021 o 20:35
  Bezpośredni odnośnik

  Nie mogłem się przekonać długi czas do fotela z trzymaniem na laptopa, ale za namową znajomych w końcu go wybrałem. Teraz jak pracuję sobie to mogę wygodnie mieć każde urządzenie pod ręką i bardzo polecam.

  Odpowiedz
  • 13 grudnia 2021 o 12:33
   Bezpośredni odnośnik

   Super! Jesteśmy zadowoleni, że coraz więcej użytkowników komputerów (nie tylko gamerzy) wybierają wysokiej jakości ergonomiczne fotele gamingowe, które maksymalizują komfort i bezpieczeństwo. 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.