Jaki fotel komputerowy wybrać do pokoju młodzieżowego?

Dzieci i młodzież w XXI wieku dorastają w przełomowym momencie. Żyjemy w czasach, w których standardowy gaming coraz szybciej zmienia się w e-sport, na którym można zarobić bardzo ciekawe pieniądze. Nic zatem dziwnego, że spędzają oni przy biurkach i swoich komputerach coraz więcej czasu – nie tylko ucząc się, surfując po sieci, kontaktując się z rówieśnikami lub oglądając filmy.

Fotel gamingowy

Warto więc zainwestować w fotel gamingowy do pokoju młodzieżowego. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Sprawdź i przekonaj się, że jest to o wiele prostsze, niż Ci się wydaje.

Przewaga foteli gamingowych nad standardowymi konstrukcjami biurowymi

Młodzież w wieku nastoletnim niespecjalnie przejmuje się poprawną pozycją siedzenia przy biurku, krzywizną kręgosłupa czy wadami postawy. Inwestując więc w fotel do pokoju młodzieżowego, koniecznie trzeba wybrać model w pełni ergonomiczny. Oczywiście nie wymusi on właściwego ułożenia ciała, lecz na pewno zoptymalizuje ją w granicach możliwości – czego standardowy fotel biurowy niestety nie zrobi.

Ergonomiczny fotel gamingowy do pokoju młodzieżowego zapewni również dużo większy komfort przy wielogodzinnej eksploatacji. Nastolatkowie coraz częściej narzekają na bóle pleców, barków lub dyskomfort w innych częściach ciała, co wynika z nieodpowiedniej pozycji siedzenia. Trzeba przyznać, że nie jest to naturalne, by młode osoby uskarżały się na tego typu problemy w nastoletnim wieku. Weź więc pod uwagę, że ergonomiczny fotel gamingowy do pokoju młodzieżowego to inwestycja w zdrowie Twojego dziecka (lub Twoje), co w przyszłości pozwoli wyeliminować wiele problemów.

Do powyższego aspektu dochodzi wytrzymałość. Fotele gamingowe przystosowane są do wielogodzinne eksploatacji, a ich konstrukcja w większości przypadków powstaje przy użyciu dużo wytrzymalszych tworzyw – np. stalowych elementów konstrukcji. Czy warto jednak wybierać fotele gamingowe do pokoju młodzieżowego wyposażone w siłownik do fotela, który przystosowany został do obciążenia rzędu 150 kg? Nawet jeśli konsument jest o wiele lżejszy, zakup takiego modelu zapewnia dużo dłuższy okres niezawodności. Skoro siłownik został przystosowany do dużo większych obciążeń (co zapewnia gwarancja producenta), nie odczuje on tych mniejszych w tak inwazyjny sposób. Do tego zapewniają one poprawioną wentylację i odprowadzanie wilgoci, co bez wątpienia przełoży się nie tylko na komfort eksploatacji, ale i higienę.

Sprzęt poleasingowy

Ile kosztuje dobry fotel gamingowy do pokoju młodzieżowego?

Ciężko określić przedział cenowy foteli gamingowych, które perfekcyjnie sprawdzą się w przypadku nastoletnich użytkowników. Oczywiście nie potrzebują oni jeszcze super zaawansowanej konstrukcji z pulpitami i gadżetami, lecz dla bezpieczeństwa ich zdrowia należy wybrać model, który jest precyzyjnie wykonany z wyselekcjonowanych materiałów i z zachowaniem dbałości o ergonomię. Można więc powiedzieć, że fotel gamingowy w granicach 500-600 złotych jest optymalnym wyborem dla młodzieży.

Przykładem fotela w tym przedziale cenowym jest fotel gamingowy KRAKEN. Chcesz poznać jego specyfikacje techniczne i możliwości regulacji?

Sprawdź cenę, dostępność i parametry.

Design też się liczy

Nie trzeba być psychologiem lub socjologiem, by wiedzieć, że nastolatki kupują i używają swoich przedmiotów również oczami. Warstwa wizualna jest zatem niezwykle istotnym aspektem, który może mieć realne przełożenie na satysfakcję z eksploatacji. Jeśli zatem masz taką możliwość, wybierz fotel gamingowy do pokoju młodzieżowego, który wyposażony został w oświetlenie LED. Świetnym przykładem jest model Costway, który oprócz oświetlenia LED, został wyposażony w masażer.

Sprawdź cenę, dostępność i parametry

Wolisz nieco bardziej stonowane propozycje? Model Huzaro Force 6.0 RGB LED powinien przypaść Ci do gustu. Poznaj cenę i parametry.

Sprawdź cenę, dostępność i parametry

Fotele gamingowe nie mają przed nami tajemnic. Nie muszą mieć ich również przed Tobą. Jeśli więc masz wątpliwości i zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego modelu fotela gamingowego, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przedstawimy rekomendacje. Dzięki nim wyposażysz swojego nastolatka w funkcjonalny, wygodny, bezpieczny i niezawodny fotel gamingowy do pokoju młodzieżowego najwyższej klasy.

2 komentarze do “Jaki fotel komputerowy wybrać do pokoju młodzieżowego?

 • 16 września 2021 o 20:33
  Bezpośredni odnośnik

  Dziecku kupiłam ostatnio ten z podświetleniami i zadowolony jak nie wiem co. Jak ktoś szuka dobrego pomysłu na prezent to myślę ze fotel gamingowy bedzie idealnym rozwiazaniem. Mam tylko nadzieje, ze prędko nie będzie chciał czegoś nowego, bo to jednak trochę kosztuje!

  Odpowiedz
  • 13 grudnia 2021 o 12:34
   Bezpośredni odnośnik

   Wydaje nam się, że fotel gamingowy z podświetleniem RGB to obecnie jedna z najbardziej atrakcyjnych propozycji na rynku dla dzieci i młodzieży. Do markowa konstrukcja takich produktów jest niezwykle wygodna oraz wytrzymała. Na pewno będzie wiernie służył przez kilka lat – dając tym samym satysfakcję z użytkowania. 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.