Microsoft Flight Simulator – wprowadzenie helikopterów

Microsoft Flight Simulator to tytuł, którego prawdopodobnie nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to jeden z najpopularniejszych symulatorów lotów, który dostępny dla osób prywatnych. Symulator doczekał się modernizacji i wprowadzenia helikopterów! Asobo Studio zapowiedziało wdrożenie zmian ze względu na wyniki głosowania graczy, którzy domagali się urozmaicenia.

Zła wiadomość dla miłośników MFS jest taka, że helikoptery pojawią się dopiero w przyszłym roku. Wiadomość o planowanym update’cie została przekazana w aktualizacji z 15 lipca. Przedstawia ona migawkę najbardziej pożądanych przez graczy funkcji – możliwości latania śmigłowcem. Pomysł został poparty przez 1500 osób. W tym momencie jednak nic więcej nie wiadomo.

MFS zyska również obsługę DirectX 12. Z innych ciekawostek – twórcy symulatora rozpoczęli współpracę z Orbis International. Jest to organizacja non-profit, której celem jest leczenie oczu i ratowanie wzroku. Dzięki temu gracze otrzymają możliwość zwiedzenia Orbis Flying Eye – latającego szpitala. Nie oznacza to jednak, że będą oni mogli go pilotować, ponieważ taka opcja nie została wzięta pod uwagę – prawdopodobnie dla ewentualnego bezpieczeństwa wirtualnych pacjentów. 🙂

Asobo Studio zaskakiwał w tym roku wielokrotnie. Nie można w końcu zapominać o aktualizacji A Plague Tale: Innocence na Xbox Series X/S i Playstation 5. Deweloper planuje też wprowadzenie Flight Simulator na konsole Xbox Series. Data określona została na dzień 27 lipca. Gdyby tego było, w niedługim czasem gracze otrzymają w symulatorze zupełnie nową treść i mnóstwo dodatków, które sprawią, że pilotowanie samolotów będzie oferować jeszcze więcej frajdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.