Terraformacja planet w mobilnej grze TerraGenesis – informacje o rozgrywce

Obecnie cały świat żyje ponownym wyścigiem w kosmos w wykonaniu miliarderów – a co z poprzednim tematem? Lot na inną planetę to temat, który spędza sen z powiek wielu ludziom, którzy zadają sobie również pytanie: „Co dalej?”. Terraformacja Marsa to jedna z możliwości, które my jako ludzkość możemy zrobić na sam początek, aby przenieść naszą rasę na inną planetę. No tak, problem taki – że to wydarzenie rozpocznie się pewnie za (sic!) …set lat. A co teraz? Teraz możesz terraformować planetę w grze mobilnej TerraGenesis, a o niej kilka słów poniżej.

Terraformacja Marsa w TerraGenesis

Rozgrywka w TerraGenesis rozpoczyna się od pierwszej planety (obecnie największego pretendenta do terraformacji) – Marsa! Rozpoczynając rozgrywkę mamy dostęp do wielu funkcji, w których początkowo ciężko się połapać. Gra jest dostępna tylko w języku angielskim, więc przy okazji rozgrywki można się czegoś poduczyć językowo.

Twoim zadaniem w grze jest przystosowanie planety do jak najbardziej przychylnych ludzkiemu życiu warunków. W tym celu mamy do dyspozycji rozbudowane okno naukowe, w którym odkrywamy co raz to nowsze technologie jak np.:

  • Technologie grzewcze, ocieplające i schładzające planetę,
  • Technologie ciśnieniowe, które niwelują i zwiększają ciśnienie na planecie,
  • Technologie tlenowe, które wspomagają wzrost tlenu na planecie,
  • Technologie wodne, które zezwalają na wydobycie cennej wody na planecie m.in przy użyciu lodu, czy też pozyskiwaniu wody z atmosfery,
  • Technologie biomasy, dzięki którym możemy „zazielenić” naszą planetę przy użyciu roślin i drzew,

Dodatkowo, gra zapewnia rozbudowaną sekcję wydobywania minerałów, takich jak: Węgiel, Żelazo, Srebro, Paladium i najcenniejszy – Rad.

W całej rozgrywce do dyspozycji mamy możliwość personalizacji polityki, kultury, ekonomii i wartości mieszkańców naszej planety. Dzięki temu, gra jest dużo ciekawsza i pozwala nam na szczegółowe prowadzenie swojego mini świata.

Miasta w TerraGenesis

Jednym z kluczowych elementów całej rozgrywki w TerraGenesis są miasta. To właśnie w nich budujemy swoje obiekty, dzięki którym możemy terraformować naszą planetę i rozwijać własny gatunek. Gra pozwala nam na budowę miasta w dowolnym miejscu na planecie, ale tutaj zdradzę sekret – trzeba uważać przy budowie miast położonych nisko poziomu morza, ze względu na możliwość ich zalania. Sam zrobiłem to już kilkukrotnie przy niedopatrzeniach i dłuższej przerwie od gry, gdzie moje oceany zalały praktycznie większość terenów.

Chciałbym Wam powiedzieć ile można maksymalnie miast założyć, ale tego niestety nie wiem. Wiem na pewno, że przy rozbudowie miast i ich wielkości ograniczona jest ilość dostępnego miejsca na nowe metropolie. Osobiście, w punkcie kulminacyjnym miałem ich 10 przy średniej populacji 2mln na miasto.

Satelity w TerraGenesis

W TerraGenesis dostępne są również satelity, dzięki którym możemy zachować konkretną liczbę z naszej populacji w bezpiecznych, kosmicznych warunkach. W momencie, gdy nasza planeta ulegnie destrukcji, a jest to możliwe, jeżeli jej nie będziemy doglądać i kontrolować warunków do życia to cała populacja na planecie może ulec zagładzie. Z pomocą przychodzą satelity, które ze względu na swoje umieszczenie zachowują nasz gatunek nienaruszony. Ale nie tylko populacja, ale również satelity, dzięki którym możemy utrzymać dowolną temperaturę na naszej planecie czy też wspomóc utrzymanie biomasy w niezależnym od człowieka stanie.

Mikropłatności TerraGenesis

Gra do pobrania i rozgrywki jest w 100% darmowa, ale jak to bywa w każdej grze Free to Play, pojawiają się mikropłatności, dzięki którym możemy dużo więcej zyskać – jak na przykład darmowe punkty czy TerraGenesis’ową walutę umożliwiającą zakup wielu ciekawych elementów. Mimo wszystko – bez obaw, gra bez dodatkowych płatności może przynieść dużo rozrywki. Dodatkowo, co jakiś czas wysyłane są do nas „przesyłki”, które możemy otworzyć (za obejrzenie reklamy) i dzięki temu otrzymujemy TerraGenesis’ową walutę, a za nią możemy kupić dobroci w sklepie.

Gry - porównaj na Ceneo.pl

Twórcy sadzą prawdziwe drzewa za rozgrywkę w TerraGenesis – jak to możliwe?

Ciekawym elementem całej rozgrywki jest fakt, iż twórcy współpracując z Ekologiami postanowili, że po zebraniu 30 „Carbon impact points” posadzą prawdziwe drzewo, tak aby zniwelować nasz ślad węglowy codziennego życia. Wspaniałe prawda?

 

Podsumowując – przedstawiłem Wam tylko zarys tego co ma do zaoferowania ta fenomenalna gra mobilna. Polecam osobiście zapoznać się ze wszystkim co ma do zaoferowania i pobrać ją na swojego smartfona. Aby opisać w jednym krótkim artykule wszystkie zależności, musielibyśmy postawić nowy serwer z wielką bazą danych, bo taka ilość informacji nie zmieściłaby się w jednym poście 🙂 Osobiście polecam i życzę miłej rozgrywki!