Stwórz swój komputer do gier w dobrej cenie! Sprawdź, czego potrzebujesz.

Artykuł sponsorowany.

Gaming do niedawna kojarzony był wyłącznie z rozrywką. Od kilku sezonów zaczął on jednak przeradzać się w pracę i dla wielu młodych osób otwiera on drogę do sławy. Streamingi, e-sport lub handel przedmiotami z najpopularniejszych gier to tylko część możliwości, z których możesz skorzystać. Przekonaj się o tym na własne oczy i stwórz komputer, który pozwoli Ci wejść do międzynarodowego świata gamingu!

Czego potrzebujesz? Jak dobrać komponenty, by tworzyły one spójną całość? W poniższym materiale odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Dowiesz się m.in. takich informacji: jak dobierać płyty główne do zestawu pozostałych komponentów, czym kierować się w trakcie wyboru kości pamięci RAM lub karty graficznej i czy warto inwestować w dyski SSD.

Zacznijmy od podstaw – Płyta główna

Wyróżniamy wiele rodzajów płyt głównych. Oznacza to, że pozostałe podzespoły niekoniecznie będą kompatybilne z modułami pochodzącymi z różnych serii. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy dana płyta główna obsługuje konkretną pamięć RAM, procesor, kartę graficzną itp.

Płyta główna do komputera posiada gniazda procesora (tzw. socket). Jest to miejsce na MOBO (ang. motherboard – płyta główna). To właśnie w nim instaluje się kompatybilny procesor. Oprócz tego istotny jest chipset. Ten z kolei wpływa na możliwość podkręcania procesora, pamięci operacyjnej lub łączenia dysków w system RAID. Jest wiele elementów, które mogą wskazywać, czy dana płyta głowna spełni Twoje oczekiwania. Jeśli nie masz pewności, warto skontaktować się ze sprzedawcą, który pomoże Ci skompletować właściwy zestaw.

Pamięć RAM i dysk twardy

Płyta główna to nie wszystko. Procesor, pamięć RAM, a nawet dysk to elementy, które odpowiadają za jakość, płynność i kulturę pracy Twojego sprzętu. O ile przy wyborze procesora może pojawić się wiele zmiennych (np. ze względu na charakter wykonywanych czynności), o tyle z pamięcią RAM i dyskiem sprawa jest realnie prosta!

Koniecznie inwestuj w pamięć RAM DDR4 lub standard DDR5. Jest to dużo nowsza technologia od DDR3, która od wielu sezonów wypierana jest przez rynek. Dzięki pamięci operacyjnej, która przystosowana została do najnowszych norm, Twoje sesje gamingowe przestaną być obciążeniem dla komputera.

Jak wygląda sytuacja z dyskiem?

Najlepszym rozwiązaniem dla graczy jest łączenie ze sobą technologii dysków twardych – wykorzystując potencjał pojemności HDD i szybkość SSD. Instalacja oprogramowania i systemu operacyjnego na dysku SSD pozwala na efektywniejszą pracę komputera, zaś duża pojemność dysku HDD umożliwi instalację wielu nowoczesnych i bez wątpienia wymagających gier.

Przejdźmy teraz do najciekawszego wątku, jakim jest aspekt kart graficznych. To ich ceny kilka lat temu poszybowały do tak wysokich wartości (za sprawą rynku kryptowalut) i to one wciąż pozwalają cieszyć się najnowszymi tytułami gier (w pięknym wydaniu).

Nie zapomnij o grafice! Jaka karta graficzna będzie najlepszym wyborem?

Jaka jest najlepsza karta graficzna? Czy jest to: Zotac GeForce RTX 3090 Trinity 24GB GDDR6X, NVIDIA Quadro RTX8000 48GB, czy też MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24 GB. Zdania są mocno podzielone, ponieważ cena nie zawsze idzie w parze z najwyższą jakością lub oczekiwaniami konsumentów. Możemy więc uznać, że najlepsze karty graficzne to takie, które spełnią Twoje wymagania.

Jeśli jesteś graczem (niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z gamingiem, czy startujesz w zawodach), musisz oczekiwać od swojego sprzętu najwyższych detali. Warto więc zainteresować się modelem MSI GeForce RTX 3060. Jest to wyjątkowa karta graficzna, która łączy ze sobą wysoką jakość i efektywność oraz atrakcyjną cenę z niezawodnością. Na szczególne uznanie zasługują takie parametry jak:

  • rozmiar pamięci RAM karty graficznej ‎8 GB
  • typ pamięci RAM karty graficznej ‎GDDR6
  • obsługiwana rozdzielczość ‎7680 x 4320 Piksele

Karty graficzne o takim potencjale pozwolą Ci uruchomić większość popularnych gier i aplikacji na najwyższych detalach. Pamiętaj jednak o tym, że karta graficzna do gier to jedynie część spójnego zestawu, który należy skompletować. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.