FIFA 23 już dostępna! Wejdź na boisko z najlepszymi!

Artykuł sponsorowany.

Nikogo prawdopodobnie nie zaskakuje fakt, że nowa FIFA 23 PC wywołała ogromne poruszenie w branży gamingu. W ostatnich tygodniach mamy ogrom steamów i filmów od najpopularniejszych youtuberów, którzy nie tylko weryfikują jakość nowego wydania naszej ulubionej piłki nożnej, ale i otwierają paczki o wartości kilku lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czy mamy jednak pole do zachwytu?

Sprawdźmy i oceńmy. Mamy nadzieję jednak, że Ty również osobiście dołączysz do rozgrywki i zaczniej podbijać kolejne ligii w wirtualnym świecie piłki nożnej z najlepszymi zawodnikami ze świata rzeczywistego.

Mechaniki strzałów w FIFA 23 do poprawki?

Silny strzał to najnowsza i bez wątpienia największa aktualizacja rozgrywki w FIFA 23 PS5. Jest to pewnego rodzaju powershot, który umożliwia nowy i bez wątpienia spektakularny sposób na kończenie akcji. Czy można się jednak tym zachwycać?

Powershot to nic nowego. Wiele lat temu pojawiał się on przy nieco mniej popularnych tytułach, tj. FIFA STREET. Jest to jednak unowocześnienie klasycznej rozgrywki, które dodaje pewnego rodzaju odświeżenia i gwarantuje dużo większe emocje w trakcie zdobywania bramek. Dzięki temu nawet najbardziej znudzeni gracze, którzy mają już nieco dość klasycznych meczy, mogą z czystym sumieniem wróćić na wirtualne boisko.

Co to jest silny strzał w FIFA 23?

Jest to idealne rozwiązanie, by spektakularnie radzić sobie ze strzałami z dystansu. Nie warto jednak ryzykować takie formy przy bliższych kontaktach z bramkarzem, ponieważ zawodnik przygotowuje się do kopnięcia nieco dłużej niż do innych rodzajów uderzeń. Jest to zatem idealny moment, by przeciwnik skorzystał z szansy defensywy.

Powershot jest jednak w tym momencie zbyt skutecznym sposobem na zdobycie gola. Niestety, nie spotyka się to z pozytywnymi opiniami graczy. gdyż osoby z mniejszymi umiejętnościami są dzięki temu w stanie o wiele szybciej doganiać bardziej doświadczonych zawodników. Oznacza to, że silny strzał wymaga osłabienia, gdyż gracze nadmiernie go wykorzystują przy każdej możliwej okazji.

Czy można spodziewać się zmian?

Zacznijmy od jednego z najcześćiej poruszanych tematów – jest nim oczywiście temat golkiperów. Na początku FIFA 23 Xbox One, PS5, PS4 i PC nie różni się od swoich poprzedników. Można zaobserwować, że animacje bramkarzy są irracjonalne i wykonywane w zupełnie przypadkowych momentach. Niestety, prawdopodobnie w najbliższym czasie się to nie zmieni.

FIFA 23 klasycznie wymaga poprawy. Jednak czy jest to uczciwe względem graczy, którzy wydają na nią swoje pieniądze (a biorąc pod uwagę paczki z zawodnikami, często są to niemałe kwoty)? Niekoniecznie. Większość osób spodziewa się raczej uzyskania naprawdę wysokiej klasy tytułu, który pozwoli im nie tylko czerwać przyjemność z ryzrywki, ale i rywalizować na wirtualnej murawie. Z czystym sumieniem możemy więc stwierdzić, że EA Sports w dalszym ciągu popełnia te same błędy – co niestety zauważalne jest w ostatnich latach coraz mocniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.