Tania klawiatura gamingowa mechaniczna do 150 zł – RANKING 2022 TOP 5

Jaka klawiatura mechaniczna gamingowa będzie najlepszym wyborem dla graczy? Odpowiedź nigdy nie jest prosta. Kompletowanie zastawu gamingowego potrafi przysporzyć o ból głowy – zwłaszcza osoby, które chcą połączyć atrakcyjną cenę z niezawodnością i wysoką jakością wykonania. Ilość producentów i modeli dedykowanych gamerom jest w obecnych czasach zatrważająca. Którzy i które z nich sprawdzą się najlepiej? Przyjrzyjmy się z bliska oferowanym propozycjom i oceńmy, jaka klawiatura mechaniczna gamingowa będzie zadowalająca.

W tym materiale skupimy się jednak na niskobudżetowych propozycjach. Prezentowane klawiatury mechaniczne gamingowe będą konstrukcjami do 150 zł. Czy w tej cenie uda znaleźć się coś sensownego? Sprawdź i przekonaj się na własne oczy, że nie musisz wydawać dużo pieniędzy, by zacząć swoją przygodę z gamingiem.

Klawiatura mechaniczna gamingowa Dareu EK87

Klawiatura gamingowa mechaniczna EK-87-Dareu

SPRAWDŹ CENY I DOSTĘPNOŚĆ

Pierwsze wrażenia po otrzymaniu klawiatury Dareu EK87 są bardzo pozytywne. Biorąc pod uwagę, że jest to stosunkowo tani model do 150 zł, jest ona zapakowania w twarde kartonowe pudełko, usztywniona przy pomocy specjalnych gąbek (dzięki którym nie przemieszcza się po pudełku) i zabezpieczona specjalnym piankowym woreczkiem. Na uwagę zasługuje również materiał i samo wykonanie. Klawiatura wydaje się być solidna i trwała.

Klawiatura mechaniczna gamingowa Dareu EK87 to doskonały przykład na to, że narzędzia gamingowe nie muszą być drogie, by zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających graczy. Jest ona przede wszystkim wyposażona w podświetlone klawisze z tworzywa ABS, które zagwarantują wysoki poziom żywotności. Świadczy o tym m.in. fakt, że Dareu EK87 posiada przełączniki mechaniczne, które przystosowano do żywotności do 50 milionów kliknięć i n-key rollover. Wszystko to składa się na to, że klawiatura może zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Za gamingowy design klawiatury mechanicznej Dareu EK87 opowiada jej podświetlenie, które każdy użytkownik może dostosować do własnych preferencji. Gracze (i inne osoby korzystające z tego modelu) otrzymują 6 trybów efektów świetlnych, które emitują aż 16,8 mln kolorów. Gwarantujemy więc, że znajdziesz barwy perfekcyjnie odpowiadające indywidualnym wymaganiom lub dopasujesz do własnego nastroju w danej chwili.

Funkcja kombinacji to kolejny istotny aspekt mówiący o tym, że klawiatura mechaniczne gamingowa Dareu EK87 to model stworzony z myślą o ponadprzeciętnych wymaganiach konsumentów. Została ona wyposażona w klawisze funkcyjne. Umożliwiają one szybki i wygodny dostęp do wielu przydatnych ustawień, co bez wątpienia docenią nie tylko gracze, ale i specjaliści pracujący przy swoich komputerach (np. graficy, reżyserzy dźwięku, programiści itp.). Programuj je dowolnie i ustaw w ich skrótach przykładowo regulowane podświetlenie, funkcję włącz/wyłącz, zmianę prędkości, regulację głośności i wiele innych.

Specyfikacje techniczne:

 • Anti-Ghosting;
 • Rodzaj przełączników: Red switch;
 • Brak bloku numerycznego;
 • Zasięg/Długość kabla 1.8 m;
 • Szerokość: 35.7 cm;
 • Głębokość: 12.9 cm;
 • Wysokość: 3.5 cm;
 • Waga: 675 g.

SPRAWDŹ CENY I DOSTĘPNOŚĆ

Klawiatura mechaniczna gamingowa Marvo KG954

Marvo

SPRAWDŹ CENY I DOSTĘPNOŚĆ

Szukasz pełnowymiarowej klawiatury mechanicznej o konstrukcji bezramkowej? Marvo KG954 to propozycja, która powinna spełnić wszystkie Twoje oczekiwania oraz potrzeby. Producent zadbał o optymalizację rozmiaru w maksymalnym stopniu, dzięki czemu klawiatura prezentuje się w sposób elegancki i estetyczny, zajmując tym samym stosunkowo mało miejsca na biurku. Nie ma to jednak negatywnego wpływu na jej użytkowania – o czym świadczą m.in. pozytywne opinie zadowolonych użytkowników. Czy my ze swojej strony polecamy Marvo KG954?

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Marvo KG954 jest klawiaturą mechaniczną odporną na zalania. W razie wypadku (np. potrącenia ręką kubka z ulubionym napojem), płyn w krótkim czasie spływa z klawiatury. Należy mimo wszystko zachować standardy bezpieczeństwa, susząc i czyszcząc ją przed ponownym użyciem. Jest to jednak gwarancja niezawodności, którą Marvo KG954 oferuje użytkownikom.

Klawiatura mechaniczna Marvo KG954 wyposażona została w klawisze multimedialne (w tym przycisk odpowiadający za regulację głośności). Użytkownicy otrzymują również tęczowe podświetlenie udostępnione z 21 efektami kolorystycznymi. Dzięki temu codzienna eksploatacja powinna być niezwykle przyjemna – zwłaszcza w godzinach wieczornych i przy przyciemnionym świetle, gdy kolorystyczne efekty przygotowane przez firmę Marvo będą jeszcze lepiej widoczne.

Oferowane niebieskie przełączniki mechaniczne są w stanie wytrzymać nawet dziesiątki milionów naciśnięć. Dzięki temu Marvo KG954 stanowi idealną alternatywę dla osób, które każdego dnia korzystają przez wiele godzin ze swojego sprzętu komputerowego. Pamiętaj, że klawiatura mechaniczna to przede wszystkim inwestycja na dłuższy okres eksploatacji. Warto więc mieć pewność, że poradzi sobie ona z obciążeniami.  Podwójne nakładki na klawisze z warstwą zapobiegającą odciskom palców stanowią dodatkową formę wydłużenia żywotność klawiatury Marvo KG954.

Warto zaznaczyć, że Marvo KG954 to klawiatura gamingowa. Posiada więc ona zaawansowany system anti-ghosting. Gwarantuje on komfortową obsługę niemal wszystkich najpopularniejszych gier – nawet tych najbardziej wymagających. System anti-ghosting umożliwia używasz dużej liczby przycisków naraz, w zróżnicowanych kombinacjach – co w niektórych przypadkach może okazać się kluczowe do realizacji misji i celów. Na uwagę sługują również: funkcje sterowania podświetleniem, klawisze kombinacji, funkcje multimedialne i biurowe. Mechaniczna klawiatura gamingowa Marvo KG954 pozwala na dostosowywanie jej funkcjonalności do wielu indywidualnych preferencji.

Specyfikacje techniczne:

 • Liczba przycisków: 107;
 • Typ przełącznika: mechaniczny;
 • Żywotność przełącznika: 50 milionów naciśnięć;
 • Skok klawiszy: 3,8 ± 0,3 mm;
 • Podświetlenie: mix kolorów (rainbow);
 • Połączenie: USB 2.0;
 • Długość kabla: 1,6 m.

SPRAWDŹ CENY I DOSTĘPNOŚĆ

Klawiatura mechaniczna gamingowa Aula Retribution

Klawiatura mechaniczna gamingowa Aula Retribution

SPRAWDŹ CENY I DOSTĘPNOŚĆ

Aula Retribution to funkcjonalna, pełnowymiarowa mechaniczna klawiatura gamingowa, która posiada podwyższone klawisze oparte na niebieskich mikroprzełącznikach. Warto zauważyć zapewniają one wyraźny dźwięk podczas naciśnięcia klawisza i mocne odczucie jego wciśnięcia. Niekoniecznie będzie to odpowiadać wszystkim użytkownikom, nawet jeśli chcą oni korzystać z klawiatur mechnicznych, które przy obecnych możliwościach technologicznych są często dużo cichsze.

Klawiatura mechaniczna gamingowa Aula Retribution posiada klawisze o podwyższonej wytrzymałości – aż 50 mln uderzeń. Są one dodatkowo indywidualnie podświetlenie z dynamicznymi efektami świetlnymi oraz efektem tęczy. Jest to zatem ciekawa propozycja dla graczy, którzy często korzystają ze swojego sprzętu w godzinach nocnych. Co ciekawe, podświetlenie można regulować do każdej gry osobno lub dostosować je (z gotowych zestawów ustawień) do własnych indywidualnych preferencji. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na satysfakcję z rozgrywki osób, które na bieżąco ogrywają kilka tytułów równolegle.

Trwałość oznaczeń klawiszy gwarantuje grawer. Nie jest to zatem standardowa naklejka lub delikatny nadruk, który z czasem znika przy wzmożonej eksploatacji. Dzięki temu mechaniczna klawiatura gamingowa Aula Retribution będzie prezentować się estetycznie nawet po wielu latach użytkowania – a jak wiadomo, gaming nie oszczędza sprzętu.

Klawiatura gamingowa Aula Retribution została wyposażona w przewód o długości 1,6m. Jest on dodatkowo zabezpieczony przy pomocy oplotu, zwiększającego jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. Niemniej jednak brak komunikacji bezprzewodowej może być dużym utrudnieniem dla osób, które chętnie korzystają ze swojego sprzętu w innych miejscach niż biurko.

Specyfikacje techniczne:

 • Połączenie Przewodowe
 • Interfejs USB
 • Podświetlana
 • Długość przewodu 160 cm
 • Kolor Czarny
 • Wymiary: 435 x 124 x 35mm
 • Waga 664 g
 • Siła aktywacji klawisza: 60g
 • Wysokość aktywacji klawisza: 2 mm
 • Długość drogi klawisza: 4 mm
 • Tryb gaming (blokada klawisza WIN)
 • Antyghosting na wszystkich klawiszach

Warto wspomnieć również o tym, że w zestawie znajduje się dedykowane oprogramowanie firmy AULA. Użytkownicy otrzymują więc wszystko, czego potrzebuję dla efektywnej obsługi swojej klawiatury gamingowej.

SPRAWDŹ CENY I DOSTĘPNOŚĆ

Klawiatura mechaniczna gamingowa Marvo KG901

Marvo KG901 US

SPRAWDŹ CENY I DOSTĘPNOŚĆ

Klawiatura gamingowa mechaniczna Marvo KG901 to rozwiązanie dedykowane (jak sama nazwa wskazuje) graczom. Producent deklaruje, że została ona dostosowana do potrzeb i wymagań gamerów profesjonalnych. Poddajemy jednak tę tezę wątpliwości, ponieważ sprzęt z tej półki cenowej na pewno sprawdzi się w gamingu, lecz raczej na poziomie amatorskim. Na próżno szukać informacji na temat technologii maksymalizującej efektywność i precyzję, lecz nie można odmówić firmie Marvo satysfakcjonującej jakości wykonania.  

Marvo KG901 to klawiatura gamingowa mechaniczna zapewniająca dostęp do najistotniejszych funkcjonalności, które zostały umieszczone w wybitnie kompaktowej obudowie. Wyeliminowano 17 klawiszy i zastosowano wyłącznie te najważniejsze – w ilości 87 klawiszy. Przekłada się to zatem na optymalizację rozmiaru o 30% w porównaniu do klasycznej klawiatury pełnowymiarowej. Do tego użytkownicy otrzymują od firmy Marvo technologię NKRO. Umożliwia ona naciśnięcie wszystkich klawiszy bez ryzyka blokady klawiatury. Z kolei system oświetlenia Rainbow pozwala na niezależną konfigurację wizualną każdego klawisza.

Marvo KG901 pozwala korzystać z wielu schematów oświetlenia. Konsument otrzymuje też funkcjonalność umożliwiającą tymczasowe wyłączenie konkretnego klawisza Windows, co dla dynamicznych gamerów bywa zbawienne – zwłaszcza podczas istotnych spotkań meczowych, gdzie nie ma miejsca nawet na najmniejsze błędy i problemy techniczne.

Marvo KG901 posiada podniesione klawisze, które można w prosty i szybki sposób wyjąć w celu łatwego czyszczenia. Stabilność i trwałość są zapewnione dzięki zastosowaniu plastikowej ramy oraz przełączników o żywotności ok. 50 milionów wciśnięć. Marvo KG901 wyposażona została w przewód o długości 1,6 m.

SPRAWDŹ CENY I DOSTĘPNOŚĆ

Klawiatura mechaniczna gamingowa Esperanza VORTEX

Esperanza VORTEX (EGK801)

SPRAWDŹ CENY I DOSTĘPNOŚĆ

Esperanza VORTEX to mechaniczna klawiatura USB, która powstała z myślą o graczach. Podobnie jak w powyższych przypadkach, producent informuje nas o tym, że jest to konstrukcja dedykowana graczom zawodowym, lecz jako niedowiarki poddajemy to wątpliwości. 🙂 Na pewno Esperanza VORTEX świetnie sprawdzi się w przypadku amatorów i młodych aspirujących graczy, którzy zastanawiają się nad ścieżką rozwoju w e-sportcie.

Esperanza VORTEX posiada trwałe, niebieskie, mechaniczne przełączniki klawiszy. Z kolei metalowa płyta eliminuje ryzyko wyginaniu się klawiatury, zapewniając jej tym samym stabilność i trwałość. Klawiatura została wyposażona w 8 własnych i 2 programowalne efekty podświetlenia klawiatury, regulację jasności i możliwość manipulacji szybkością efektów świetlnych. Antypoślizgowe gumki na nóżkach oraz gumowe podkładki optymalizują ryzyko przemieszczania się klawiatury po powierzchni biurka. Dzięki temu nawet podczas dynamicznej rozgrywki nie musisz obawiać się o to, że stracisz odpowiednią pozycję, co negatywnie wpłynie na Twój wynik.

Esperanza VORTEX oferuje 12 multimedialnych klawiszy funkcyjnych. Odpowiadają one za:

 • uruchomienie odtwarzacza multimediów,
 • zmniejszanie głośności,
 • zwiększanie głośności,
 • wyciszanie,
 • wybór poprzedniego utworu,
 • zatrzymanie/wznowienie odtwarzania,
 • następny utwór,
 • e-mail,
 • przeglądarka internetowa,
 • folder mój komputer,
 • kalkulator.

Litery oraz symbole zostały natomiast nadrukowane w technologii laserowej. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że zaczną one ścierać się po kilku pierwszych tygodniach eksploatacji, a klawiatura straci swój estetyczny design.

Esperanza VORTEX także dysponuje funkcją blokady klawisza WINDOWS. Nie musisz więc obawiać się, że wyjdziesz przypadkowo z gry podczas spotkań meczowych – co skutkować będzie przegraną. Na uwagę zasługuje również fakt, że Esperanza VORTEX wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują odporność na elektryzowanie się podczas użytkowania. Zabezpieczona została też przed generowaniem interferencji elektromagnetycznych.

Specyfikacje techniczne:
12 klawiszy multimedialnych;
Tryb blokowania klawisza WINDOWS;
Siła nacisku na klawisz: 45g 10g;
Trwałość klawiszy: >50mln naciśnięć;
Anti Ghosting;
Aluminiowy panel;
Podświetlenie RGB;
10 efektów świetlnych;
2 programowane tryby świetlne;
Regulacja jasności;
Regulacja szybkości efektów świetlnych;
Nóżki wyposażone w antypoślizgowe gumki;
Długość kabla: 1.8m;
Napięcie robocze: 5V;
Prąd roboczy: max 400mA (w zależności od jasności podświetlenia).

SPRAWDŹ CENY I DOSTĘPNOŚĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.